× Ürünler Projeler Hakkımızda Haberlerimiz Kataloglar Aydınlatma Sözlüğü Çözümlerimizİletişim
HAKKIMIZDA

VESTEL ŞİRKETLER GRUBU

Yerli üretimin gururuyla sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Vestel, 1984 yılında başlayan faaliyetlerini 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde sürdürüyor. 16’sı yurtdışı olmak üzere toplam 23 şirketten oluşan Vestel Şirketler Grubu, tüketici elektroniği, beyaz eşya, dijital ürünler, bilgi teknolojileri, LED aydınlatma ve savunma alanlarında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Vestel’in ‘Gururla Yerli’ teması ar-ge, tasarım ve üretim alanındaki gücüne dayanıyor. Tüm dünyanın en büyük ihtiyacı haline gelen teknolojinin yerli üretimi için çalışan Vestel, aynı zamanda Türkiye’nin yerli gururlarını da destekliyor. Vestel, yaklaşık 16 bin çalışanı, Türkiye çapına yayılmış 1250 satış noktası, 350 yetkili servis ve 13 merkez servisiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’de, Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen ilk akıllı telefon, ilk 4K HD Kavisli TV, rekor seviyede tasarruf sağlayan teknolojileri, Anadolu’nun en ücra köşesine ulaştırıyor. Yerli Üretim’in gücüyle Türkiye Vestellenmeye devam ediyor.

#GururlaYerli Vestel

• Türkiye’nin TV’de pazar lideri ve beyaz eşyada ilk üç üreticisinden biri
• Türkiye’nin ilk yerli tasarım ve üretim akıllı telefonu Venus’ün üreticisi
• Servis performansındaki başarısıyla “Şikayet Endeksi”nde üç yıldır birinci sırada
• Türkiye İtibar Endeksi 2014 Araştırması’na göre elektronik eşya sektöründe en itibarlı marka

Vestel City

• 1 milyon metrekare alan üzerine kurulu Avrupa’nın tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biri
• Günde 76.000 ürün üretim kapasitesi
• 16.000 kişilik istihdam
• National Geographic Mega Fabrikalar belgeseline konu olan tek Türk fabrikası

AR-GE ve Inovasyon

• Küresel çapta 8 Ar-Ge Merkezi (5’i Türkiye, İngiltere, Tayvan, Çin) • 1.200 kişilik dev Ar-Ge Kadrosu • Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında yer alan 3 Türk şirketinden biri • 2015 yılı itibarıyla Vestel Ar-Ge merkezi üçüncü kez Sektör Birincisi oldu. Ayrıca Kalite Derneği’nin ulusal çapta düzenlediği Kalite Çemberleri ve Kaizen Paylaşım Konferansı’na 2015 yılında ilk defa katılan Vestel, 2 Kaizen ödülünün sahibi oldu. Tasarım konusunda da iddiasını koruyan Vestel, 2015 yılında katıldığı tasarım yarışmalarında toplam 48 tasarım ödülü kazandı.

İhracat Bilgileri

• 152 ülkeye ihracat
• 18 yıldır Türkiye’nin ihracat şampiyonu (Elektronik)
• Avrupa TV pazarında 2. sırada

VESTEL LED

Ağustos 2011

Vestel, LED Aydınlatma AR-GE çalışmalarına başladı.

Ocak 2012

Vestel, LED Aydınlatma satış ve pazarlama faaliyetlerine başladı.

Eylül 2012

Vestel, PLD Türkiye organizasyonu ile Taksim Tünel’de düzenlenen "Guerrilla Lighting İstanbul Vol 2" adlı gerilla aydınlatma etkinliğine sponsor oldu.

Temmuz 2012

Vestel LED Aydınlatma ürünleri ilk defa Zorlu Center’da kullanıldı.

Nisan 2013

Vestel, Ar-Ge’den tasarım ve üretime kadar yüzde 100 yerli LED panel armatürü piyasaya sundu. Vestel, yerli tasarım ve üretim LED aydınlatma ürünleriyle Avrupa’ya ihracata başladı. Vestel, Avrupa’nın en büyük aydınlatma sektörü derneği Lighting Industry Association’a (LIA) üye ilk ve tek Türk şirketi oldu. Vestel LED aydınlatmanın Vestel Panel Light ve Vestel Power Supply LED ürünleri, aydınlatma sektöründe 175 yıllık deneyime sahip LIA’dan uluslararası standartlarda kalite onayı aldı.

Eylül 2013

Vestel, tüm ar-ge ve üretim çalışmalarını Vestel City’de gerçekleştirdiği LED Sokak Armatürlerini piyasaya sundu.

Eylül – Ekim 2013

Vestel LED Aydınlatma, 13. İstanbul Bienali’ne paralel düzenlenen "SU. AŞKIN GÖZYAŞLARI GİBİ" etkinliği kapsamında Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nın aydınlatma sponsoru oldu.

Şubat 2014

Vestel, LED Yüksek Tavan Armatürleri ile endüstriyel alan aydınlatmasına başladı.

Mayıs 2014

Vestel, havaalanı işletmeciliğinin lider markası TAV ile işbirliğine giderek İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes ve Ankara Esenboğa havaalanlarının aydınlatmalarını yaptı.

Haziran 2014

İSTOÇ’da 752 adet civa buharlı yol aydınlatmasını, Vestel LED Ephesus Yol Armatürleri ile değiştirdi.

Eylül 2014

Vestel, Frost&Sullivan Araştırma Şirketi’nin yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre iki yılda yüzde 14 Pazar payına ulaşarak Türkiye LED aydınlatma sektörünün lideri unvanını aldı.

Şubat 2015

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIBTEK) düzenlediği LED Aydınlatma dönüşümü ihalesinin ilk etabı olan Lefkoşa Bölgesindeki 10 bin adet yol armatürü değişimi projesini Vestel-Çeliksan konsorsiyumu kazandı. Türkiye LED aydınlatma pazarının lideri Vestel, sokak aydınlatmalarında LED dönüşümüne Eskişehir ve Kayseri’de yaptığı pilot projeleri ekledi.

Mart 2015

Vestel LED Aydınlatma, uluslararası aydınlatma kontrol sistemi standardı IEC 62386’yı yerine getirerek DALI (Digital Addressable Lighting Interface) üyesi oldu.

Nisan 2015

Vestel LED aydınlatma tasarım ekibi tarafından tasarlanan ve A Design Awards yarışmasında da “Aydınlatma Ürünleri ve Projeleri Tasarımı” kategorisinde iki ödül alan tamamen yerli üretim yeni park ve bahçe aydınlatma armatürler grubunu müşterilerine tanıttı. Vestel, yeni park ve bahçe aydınlatma ürünleri Orion Platinum ile birincilik ödülünü alırken, Milkyway ile Gold ikincilik ödülünü kazanarak tasarımdaki başarısını kanıtladı.